PROSLAVA OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU

Slovenci smo eden redkih narodov, ki imamo državni praznik in dela prost dan posvečen kulturi. Vsako leto Prešernov dan v Podružnični šoli Dobrnič obeležimo s kulturno prireditvijo. Tudi letos ni bilo nič drugače. V torek, 7. 2. 2023, smo imeli proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku v šolski telovadnici. Na začetku prireditve smo prisluhnili slovenski himni, ki so jo zapeli učenci otroškega pevskega zbora. Poleg pevcev so s svojimi talenti program obogatili še plesalci, mažorete in igralci dramskega krožka, ki so uprizorili Prešernovega Povodnega moža. Program sta povezovali moderatorki Bernarda in Julija. Gledalce sta na igriv način popeljali v svet kulture. Spomnili sta nas tudi, da lahko vsak izmed nas prispeva droben kamenček v mozaik pestrega kulturnega dogajanja.

Želimo vam prešerno praznovanje kulturnega dne.

K. Livk