Prvošolci v Dobrniču

V četrtek, 1. septembra 2022, je šolski prag Podružnične šole Dobrnič prvič prestopilo 15 radovednih prvošolcev.  Starejši učenci so zanje pripravili kulturni program. Nastopili so pevci otroškega pevskega zbora, mažorete in deklamatorke. Igralci dramskega krožka so z igrico Bobek in barčica vse prisotne spomnili, kako pomembno je sodelovati in si med sabo pomagati. Veliko koristnih nasvetov, ki jim bodo v pomoč v času šolanja, so najmlajšim učencem na šoli zaupale tudi moderatorke. Vse navzoče prvošolce in njihove starše, učence ter učiteljice so ob začetku novega šolskega leta spodbudno nagovorili ravnatelj Rado Kostevc, župan Občine Trebnje Alojzij Kastelic in vodja podružnice Mateja Škufca Langus. Eden od trajnih spominov na prvi šolski dan bo prav gotovo tudi knjiga slovenskih ljudskih pesmic, ki jo prvošolcem podarja Občina Trebnje.

Vsem učencem želimo pogumno, zvedavo, ustvarjalno, uspešno in igrivo šolsko leto.

K. Livk