Plešem, pojem

V petek, 24. 3. 2023, se je v telovadnici PŠ Dobrnič odvijala tradicionalna šolska prireditev Pojem, plešem. Po uvodnem pozdravnem govoru ravnatelja OŠ Trebnje, Rada Kostrevca, so učenci PŠ Dobrnič nastopili s pestrim pomladnim programom. Obiskovalci so se lahko prepustili različni glasbi, petju, plesu in zvoku. Pevski zbor je izvajal tako ljudske kot tudi moderne pesmi. Učenci plesnega krožka so zaplesali ob ritmih harmonike in moderne glasbe, mažoretke pa so ponosno zavrtele svoje palice. Program so z deklamacijami popestrili učenci dramskega krožka. Tretješolci so ob glasbeni spremljavi zaigrali na Orffova glasbila in pokazali, kako zvenita ruska in turška glasba, drugošolci pa so v svahiliju zapeli afriško pesem Jambo bwana. Vodja PŠ Dobrnič, Mateja Škufca Langus, se je ob zaključku zahvalila vsem, ki so sooblikovali prireditev, zbor pa je z zaključno pesmijo Tople oči goste pospremil v prihajajoči vikend.

Na prireditvi so nastopili tudi učenci plesnega krožka PŠ Dolenja Nemška vas, katerim se zahvaljujemo za udeležbo. Prav tako se zahvaljujemo povezovalkama prireditve, učenkama Ivani Zaletelj in Bernardi Smolič.

Hvala Občini Trebnje in KTD Dobrnič za finančo podporo in sodelovanje.

Urška Korelec