Evropski teden mobilnosti

V sklopu Evropskega tedna mobilnosti 2021 je Občina Trebnje skupaj z izvajalcem Zavod Varna pot pripravila aktivnosti za učence Podružnične šole Dobrnič.

Izobraževalna delavnica Ju3 na cesti in predstava Vilko zasije na potepu se je izvedla v sklopu aktivnosti »Aktivno v vrtec ali šolo«, ki se izvaja v okviru projekta LIFE IP CARE4CLIMATE in je financirana s strani Ministrstva za okolje in prostor v okviru sredstev Sklada za podnebne spremembe (posredniški organ je Ministrstvo za infrastrukturo).

Mlajši učenci so si ogledali poučno predstavo, starejši pa so preverjali svoje znanje, kako se varno gibajo v prometu, katera pravila morajo upoštevati in kako skrbeti za lastno varnost in varnost vseh udeležencev.

M. Škufca Langus