SPREJEM PRVOŠOLCEV V SKUPNOST UČENCEV OŠ TREBNJE

V četrtek, 10. 10. 2024, se je 134 prvošolcev Osnovne šole Trebnje zbralo v telovadnici Podružnične šole Dolenja Nemška vas. Svečano si bili sprejeti v Skupnost učencev Osnovne šole Trebnje. Zbrano so spremljali kulturni program, ki ga je suvereno povezovala petošolka Mija Miklič iz PŠ Dolenja Nemška vas. V igrici, ki so jo odigrali učenci dramskega krožka Podružnične šole Dobrnič, so spoznali Sovico Oko. Izvedeli so, kaj je pogumna in malce samosvoja Oka doživela v enem samem dnevu.

Učence sta nagovorili ravnateljica Ana Kastigar in predsednica skupnosti učencev OŠ Trebnje Daša Zupančič. Devetošolki so učenci obljubili, da bodo spoštljivi, prijazni in delavni učenci, ki bodo upoštevali šolska pravila. Razveselili so se prejetih priponk, diplom in sladkega presenečenja.

Prvošolcem želimo, da bi tekom šolanja spletli veliko trajnih prijateljskih vezi s člani skupnosti učencev.

K. Livk