Jesenski pohod

Prvi dan v tednu otroka, v ponedeljek, 7. 10. 2024, smo toplo vreme izkoristili za jesenski pohod. Prvošolci in drugošolci Podružnične šole Dobrnič smo se odpravili v Stranje, kjer smo si ogledali kmetijo družine Smolič. V hlevu so nas pozdravile krave in telički, ki so jih učenci krmili in božali. Svinjak je bil poln velikih in majhnih pujsov. V kokošnjaku so se gnetli piščanci, kokoši pa so pridno nesle jajca. Okoli nas so se smukale muce, ki so prijateljice s hišnim kužkom. Na kmetiji imajo veliko dela, saj je potrebno obdelati polja in travnike, zato imajo ogromno strojev. Posamezniki, ki so to želeli, so sedli za volan velikega traktorja. Ob koncu so nas pogostili, mi pa smo se polni novih vtisov odpravili mimo Podlisca do šole. Po kratkem postanku smo pot nadaljevali do Preske, kjer smo si ogledali mlako. Dan smo zaključili z igrami na igrišču.

Ob druženju, pohodu in ogledu kmetije so učenci uživali. Družini Smolič se zahvaljujemo za prijazen sprejem na kmetiji, pogostitev in čas, ki so ga namenili šolarjem.

1. Kastigar, K. Livk