Pravljica o Bibi

V sredo, 13. 12. 2023, je učence 1., 2. in 3. razreda PŠ Dobrnič obiskala gospa Andreja Martinčič. Prišla je s polno torbo knjig z naslovom Biba nauči pikapolonico Polonco ravnati z odpadnim oljem. Knjige je v imenu Komunale Trebnje podarila šolarjem, še prej pa se je z njimi pogovarjala o odpadkih in ločevanju. Pohvalila je njihovo znanje in jim prebrala pravljico. Ob branju zgodbice so učenci zvedeli, da se odpadnega olja ne sme zlivati v umivalnik kot je delala Polonca, saj to povzroči težave v odtočnih ceveh. Odpadno olje sodi v posodico za zbiranje odpadnega olja, polno pa je potrebno odnesti na zbirno lokacijo v rumeno posodo.

Knjiga je navdušila najmlajše šolarje, saj so takoj začeli z barvanjem pravljičnih junakov. Starejši učenci bodo pravljico z veseljem prebrali še sami.

Za obisk in darilo se Komunali Trebnje najlepše zahvaljujemo.

B. Kastigar